egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 06, maj 2019 Administrator


Witaj maj, trzeci maj…

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

W naszej szkole uczniowie klasy 5c przybliżyli uczniom tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków.

Dzięki temu uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie nie tylko okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, ale także jak wielkie znaczenie przez cały okres XIX i XX wieku miała pamięć o tym wydarzeniu.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

 

Odsłony: 187