Opublikowano: czwartek, 25, czerwiec 2020 M. Cieślik

Wszyscy jesteśmy Wolontariuszami :)

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele w tym roku mieliśmy przyjemność ponownie uczestniczyć w konkursie „Szkoła z Pasją Pomagania”, organizowanym przez Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Jeszcze zanim „zamknięto nas w domach”, udało nam się zrealizować następujące działania:

- lekcje profilaktyczno – edukacyjne mające na celu szerzenie idei wolontariatu,

- Akcję Mikołajkową – realizacja listów do św. Mikołaja napisanych przez chore dzieci i ich rodzeństwo,

- pomoc socjalną dla wybranych  rodzin podopiecznych Hospicjum –  przygotowanie paczek świątecznych,

- akcję wymiany środków  czystości na słodkości,

- Kiermasz Bożonarodzeniowy – przygotowanie i  sprzedaż ozdób,

- „Na Nartach po Uśmiech” – zawody w Siepraw Ski, mające na celu szerzenie idei hospicyjnej,

- „Pieluszka na zajączka” – zbiórka pieluszek i materiałów higienicznych.

Pragniemy podziękować wszystkim za pomoc, na którą zawsze mogliśmy liczyć.

Marta Cieślik, Natalia Kaczocha

Miło nam również  przekazać słowa skierowane przez Panią Prezes Fundacji – Barbarę Musiałowicz, do wszystkich zaangażowanych w nasze działania:

W dniu dzisiejszym chcemy podsumować i zakończyć II edycję konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim z Państwa, Kadrze Pedagogicznej, Rodzicom oraz Uczniom za zaangażowanie w akcję oraz wsparcie okazane Podopiecznym Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Niestety, w tym roku nie mogliśmy podziękować Państwu osobiście, dlatego chcemy zaprosić do oglądnięcia wirtualnej wersji Gali, przygotowanej przez nasz zespół. Link doGali:  https://www.facebook.com/HospicjumAlmaSpei/videos/277237483622109/?tn-str=k*F

Do podziękowań dołączamy certyfikat przyznany za udział w konkursie. Tym wyróżnieniem chcemy docenić wysiłek i serce włożone w realizowanie wraz z nami wszystkich akcji.

Do niniejszego maila załączamy również skan listu ze słowami podziękowania od Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy, która po raz kolejny objęła nasz konkurs honorowym Patronatem.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Alma Spei Hospicjum dla Dzieci