Opublikowano: czwartek, 19, grudzień 2019 M. Cieślik

Szkoła z pasją pomagania
szkolaZPasjaPomagania

W poprzednim roku szkolnym uzyskaliśmy Certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania. Znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród biorących udział w konkursie szkół.

W tym roku również  uczestniczymy w  programie profilaktyczno - edukacyjnym „Szkoła z pasją pomagania”, prowadzonym przez Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Celem konkursu jest:

- uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i wskazanie możliwości udzielania właściwej pomocy,

- wzmacnianie edukacyjnej roli pożytku publicznego,

- zbudowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza, pokazanie korzyści i zmian jakie zachodzą w wolontariuszach

- kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji

- wyzwalanie wrażliwości, aktywności i kreatywności wśród młodzieży,

- wyrabianie umiejętności współpracy w grupie,

- reagowanie na potrzeby ludzi dotkniętych nieuleczalną chorobą dziecka w rodzinie poprzez udział w akcjach organizowanych na ich rzecz,

- zapoznanie uczniów z działalnością Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku  zaangażowaliśmy się już w Akcję Mikołajkową, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Pomoc socjalną.

Przed nami kolejne wydarzenia.
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie, przyłączając się do akcji „Na nartach po uśmiech”, biorąc udział w lekcjach profilaktyczno – edukacyjnych czy nakręcając film o wolontariacie.

„Kto jeśli nie Ty…….”

Marta Cieślik