egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 27, kwiecień 2021 A. Smoleń - Zaborska

Konstytucja.png

 

 

Konstytucja 3 Maja

 

 

 

 

Już wkrótce będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 230 lat od radosnego majowego poranka w którym uchwalono pierwszą w Europie,  a drugą po amerykańskiej konstytucję na świecie.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała krótko do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji  i powodem do dumy dla Polaków.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Konstytucji 3 maja

Tekst Konstytucji

Film „Konstytucja 3 maja – historia prosto z Zamku (Zamek Królewski w Warszawie)

Ojcowie Konstytucji

* Grafika: Jan Matejko - Katalog Muzeum Narodowego (domena publiczna)

Odsłony: 46