Opublikowano: wtorek, 27, kwiecień 2021 P. Pytel

MicrosoftTeams imageKampania „Rowerowy Maj”

Szanowni Państwo od 4 maja rozpoczynamy Kampanię Rowerowy Maj.

Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły lub podróże aktywne odbyte  od dnia 04 maja do dnia 31 maja 2021 roku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo.

W przypadku nauki w trybie stacjonarnym

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły - rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także  w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m.

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki:  kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej  i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz  w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu  przy nazwisku ucznia/dziecka w klasowym dzienniku rowerowym. Weryfikacja dotyczy wszystkich uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły rowerem (uczniowie posiadający Kartę Rowerową przyjeżdżają do szkoły samodzielnie, uczniowie bez Karty przyjeżdżają pod opieką rodzica/opiekuna), hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp.

W przypadku nauki zdalnej

Za aktywne podróże w przypadku kontynuowania nauki w trybie zdalnym uznaje się przynajmniej 30 minutową aktywność dotyczącą jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach czy wrotkach w ciągu dnia.

Uczniowie będą potwierdzać aktywność w specjalnie utworzonych zespołach „Rowerowy Maj + klasa” na platformie MS Teams, skąd dane będą przekazywane do dedykowanego kampanii systemu.

Jeśli ktoś z Państwa nie zgadza się na udział w Kampanii Rowerowy Maj bardzo proszę o informację zwrotną do piątku 30 kwietnia.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii Rowerowy Maj znajdą Państwo na stroniehttps://rowerowymaj.eu/krakow/

--> Ulotka dla rodziców

--> Regulamin kampanii Rowerowy Maj 2021

--> Klauzula informacyjna Rowerowy Maj 2021