egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 20, marzec 2020 A. Smoleń-Zaborska


Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień 21 marca w kalendarzu świąt nietypowych to jeden z wyjątkowych dni.

Świętujemy wtedy :

Światowy Dzień Zespołu Downa

Międzynarodowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Lalkarstwa

Dzień Wierzby

Dzień Geodety

Dzień Wagarowicza- Pierwszy Dzień Wiosny

Światowy Dzień Lasu

 

            21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyrazu radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

            Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca towarzyszy rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych.

            Każdy z nas ma marzenia, cele, pasje, wszyscy potrzebujemy tolerancji, akceptacji i szacunku. Solidaryzujemy się, przełamujemy stereotypy i oswajajmy się z odmiennością. Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy niepasujący chromosom… Bądźmy życzliwi i otwarci!

 

 

kolorowa skarpeta

Odsłony: 146