egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: środa, 08, styczeń 2020 I. Szyniec

Jaselka 2019

 

JASEŁKA 2019

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji
i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W naszej szkole w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy  2a, którzy  przy współpracy ze starszymi koleżankami i kolegami z klas 6a i 5a przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 13 i 14 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci artystycznie wcieliły się w role Maryi, Józefa, Pasterzy, Aniołów i Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Iwona Szyniec, Agnieszka Sikora, Ks. Bartłomiej Nawara

 

 

Odsłony: 229