egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 18, listopad 2019 W. Greszta-Kudyba


Uroczystość z okazji Święta Niepodległości (klasy 4-8)

Dnia 12 listopada 2019 roku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Na tę ważną okazję uczniowie klasy 5a i 5c  przygotowali przedstawienie. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni oraz wiersze.

W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Przybliżono historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapa świata. Uczniowie z prawdziwą powagą opowiadali o walce z zaborcami  i patriotyzmie naszych przodków. 

W kolejnej części uroczystości  przewodnicząca samorządu uczniowskiego Maja Skwirzyńska oraz zastępca Mateusz Desoń zapraszali na scenę kolejno wszystkie klasy do odśpiewania pieśni patriotycznych. Uczniowie do występów zostali przygotowani przez Panią Danutę Torbę. Na koniec wystąpił Szkolny Chór Nutek pod opieką merytoryczną Pani Agnieszki Sikory. Z niebywałą powagą i jednocześnie z niesamowitą wrażliwością wszyscy wykonawcy pieśni przybliżyli klimat czasów wojennych.

Przypomnienie naszej historii i zaprezentowanie pieśni przez uczniów klas 4-8, a także godny strój, przypięte kotyliony/flagi to wyraz szacunku i patriotyzmu dla dziejów naszego narodu.

mgr Wioleta Greszta-Kudyba

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

 

 

Odsłony: 253