egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: środa, 13, listopad 2019 P. Pytel


Szkoła Młodych Mediatorów

W dniach 8-9 listopada bieżącego roku, w ramach Programu Bezpieczny Kraków – Bezpieczna Szkoła, w naszej szkole odbywały się warsztaty dotyczące zastosowania mediacji w szkole. Przedstawiciele klas V,VI i VII, wybrani przez swoich klasowych kolegów i koleżanki uczestniczyli w zajęciach, stanowiących wstęp do tematyki mediacji w sytuacjach rówieśniczych konfliktów.

Mediacje rówieśnicze w szkole to metoda rozwiązywania trudnych sytuacji wśród dzieci i młodzieży na terenie szkoły. Wprowadzenie jej w świat uczniowskich relacji, relacji koleżeńskich w środowisku szkolnym ma na celu pielęgnowanie w uczniach umiejętności komunikacji, przejmowania odpowiedzialności za własne postępowanie, a nade wszystko zdolności do samodzielnego rozwiązywania konfliktów w sposób dojrzały i akceptowalny. Mediacja wpływa na kształtowanie odpowiednich postaw moralnych, postaw tolerancji czy systemu wartości.  Idea mediacji ma na celu ukształtowanie w uczniach umiejętności radzenia sobie z konfliktami i zapobiegania im.

Pierwszy etap warsztatów koncentrował się wokół wprowadzenia uczestników w tajniki idei mediacji, jako metody rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Ponadto uczniowie poprzez zabawę czy odgrywanie scenek uczyli się rozpoznawania języka werbalnego i pozawerbalnego wyrażania emocji, jak również poznawali zasady społecznej komunikacji. Wszyscy uczniowie bardzo ochoczo i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w każdej z warsztatowych aktywności, dzieląc się również swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi relacji społecznych i zasad komunikacji.
Z pewnością 😉 uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnego stopnia wtajemniczenia w Szkołę Młodych Mediatorów, o którym będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do fotorelacji 😉

Piotr Pytel

 

 

 

Odsłony: 183