egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 14, październik 2019 W. Greszta-Kudyba

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest co roku 29 września. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została Akcja Głośnego Czytania dla uczniów całej społeczności szkolnej, która trwała przez cały tydzień w dniach 30 IX – 4 X.

         Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.

 

DŁUGIE PRZERWY Z KSIĄŻKĄ

Przez cały tydzień w trakcie długich przerw uczniowie mieli możliwość czytać swoje ulubione książki lub korzystać z pozycji książkowych w kąciku czytelniczym. Okazało się, że jest wśród nas wielu „moli książkowych”, którzy tylko czekają, by wziąć do ręki książkę i choć na chwilę oderwać się od szkolnej rzeczywistości.

 

CZYTANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ramach Akcji Głośnego Czytania uczniowie z Klubu Czytelniczego z klasy 5a zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom ze świetlicy szkolnej wiersze Tuwima i Brzechwy. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się utwory m.in. „Na straganie”, „Pomidor”, „Wrona i ser”, „Leń” czy „Pan Hilary”.  Młodsi słuchacze z niebywałą radością podziwiali talent aktorski dzieci z klasy 5a.

 

WIZYTA W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 132 W KRAKOWIE

W ostatni dniu Tygodnia Głośnego Czytania 4 X dzieci z Klubu Czytelniczego z klasy 5a odwiedzili również najmłodszych czytelników z pobliskiego przedszkola. Uczniowie w ramach klasowego projektu „PoczytajMY” przeprowadzili warsztaty czytelniczo-plastyczne. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich utworów, a czytających i recytujących nagrodzili gromkimi brawami. Podczas warsztatów można było podziwiać także talent plastyczny jednej z uczennic klasy 5a, która zaprezentowała różne techniki malarskie. Pod koniec zajęć młodsze dzieci świetnie poradziły sobie  z zadaniem polegającym na wykonaniu rysunku na temat zaprezentowanych przez uczniów wierszy. Przedszkolaki korzystali z pomocy starszych asystentów. Czas w przedszkolu upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Na pewno nie jest to ostatnie spotkanie w ramach akcji „PoczytajMY”

Akcja Głośnego Czytania rozbudziła zainteresowania czytelnicze wielu uczniów. Udowodniła, że dzieci kochają książki i posiadają niemałą wiedzę na ich temat. 

                                                        mgr Wioleta Greszta-Kudyba

 

 

Odsłony: 168