egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: niedziela, 15, wrzesień 2019 A. Smoleń-Zaborska


IV Swoszowicki Piknik Patriotyczny

W sobotę 07.09.2019 r. na terenie Fortu 51 1/2 Swoszowice w siedzibie Muzeum Spraw Wojskowych odbył się IV Swoszowicki Piknik Patriotyczny. Jedną z corocznych atrakcji był program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Za sprawą prostych, ale pełnych emocji słów, młodzi artyści wzbogacili naszą wiedzę dotyczącą historii XX wieku. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które dodatkowo przypomniały, jak ważne dla Polaków były i nadal są wartości, takie jak: wolność, ojczyzna, niepodległość…

W związku z obchodzoną w tym roku 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej  ciekawym punktem programu dla uczestników pikniku była rekonstrukcja obrony przeciwlotniczej Krakowa w 1939 r., zainscenizowana przez Stowarzyszenie Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom  którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego szczególnego wydarzenia.

 

Agnieszka Smoleń
Patrycja Kulka

 

 

Odsłony: 248