egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO


Salon matematyczno-logiczny

Dnia 22 marca zaprosiliśmy uczniów na zajęcia do salonu matematyczno-logicznego. Uczniowie otrzymali planszę do gry nazwanej „Matematyczne Monopoly”, którą był duży dywan. Dzieci podzielone były na pięć grup, a każda grupa rzucała po kolei kostką. Na kolejnych polach planszy znajdowały się zadania matematyczne do wykonania przez uczniów.

Ta forma pracy okazała się bardzo aktywizująca i pomocna. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i logicznym myśleniem. Gra uczyła współpracy, rozumienia się wzajemnego przez dzieci. Uczniowie byli skupieni, zainteresowani tego typu zajęciami oraz wykazywali dużą inwencję twórczą. Przy grze wykorzystaliśmy tablicę interaktywną pomocną przy obliczeniach związanych z grą. Uczniowie opuszczali nasz salon z satysfakcją i uśmiechem na ustach.

 

Odsłony: 234