egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Salon kreatywno-teatralny

„W ŚWIECIE BAŚNI”

W salonie kreatywno-teatralnym na uczniów czekało wiele atrakcji sprawdzających wiedzę na temat baśni, jak również doskonalących umiejętności aktorskie i pracy w grupie.  Przed salonem uczniami „zaopiekowały się” asystentki z klasy 5d. Z uśmiechem na twarzy przywitały dzieci, rozdając im wizytówki przedstawiające rekwizyty z baśni. To pozwoliło uczniom zająć odpowiednie miejsce przy kącikach z emblematami baśniowymi.

Pierwszym zadaniem gości było napisanie cech baśni. Dzieci za pomocą metody „burzy mózgów” zapisywały swoje propozycje na plakatach. Współpraca uczniów z liderami przebiegała całkiem sprawnie. W pewnym momencie nastąpiła prezentacja efektów pracy. Asystentki, przy pomocy tablicy interaktywnej, przedstawiły definicję i cechy baśni. Dzięki temu dzieci mogły sprawdzić swoje odpowiedzi. Okazało się, że uczniowie stanęli na wysokości zadania. W dalszej kolejności na gości czekało kolejne wyzwanie, mianowicie ułożenie puzzli przedstawiających obrazki z baśni. Dla uczniów rozwiązanie tej zagadki   było nie lada wyzwaniem. Przy pomocy asystentek, w niedługim czasie, uczniowie i z tym zadaniem świetnie sobie poradzili. Kolejnym poleceniem nauczyciela było odszukanie w salonie koszów ze strojami i rekwizytami, które miały być wykorzystane do przedstawienia scenki związanej z baśnią. Dzieci w tempie błyskawicznym dokonali wyboru ról i zabrali się do pracy. Podczas tworzenia różnorodnych scenek towarzyszyły uczniom świetne nastroje. W końcu nastąpił moment kulminacyjny, mianowicie przedstawienie widowiska teatralnego przez „małych aktorów”. Uczniowie prezentowali krótkie fragmenty baśni
w sposób niezwykle interesujący dla widowni. Przy tym zadaniu należało wykazać się umiejętnościami improwizacyjnymi oraz talentem aktorskim. Dzieci w sposób fantastyczny wcieliły się w role postaci z baśni. Można było dostrzec Kopciuszka uciekającego przed północą z balu, rybkę, która na prośbę rybaka spełniała życzenia starej baby, Królewnę Śnieżkę zjadającą zatrute jabłko, czy Wilka z Czerwonego Kapturka przemieniającego się w babcię. Wszystkie historie opowiedziane przez dzieci bawiły i wzruszały. Asystentki w skupieniu nagrywały spektakle za pomocą kamery, aby uwiecznić ten niezwykły moment. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez widownię. „Na pożegnanie” asystentki rozdały gościom  Quiz i krzyżówkę. Ćwiczenie miało na celu dogłębnie sprawdzić wiedzę dzieci ze znajomości baśni. Uczniowie doskonale zmierzyli się z zadaniem, podawali trafne odpowiedzi, dzielili się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Warsztaty w salonie kreatywno-teatralnym zrobiły na klasach klasach 4a, 4b, 4c, 6a oraz 6c ogromne wrażenie. Dzieci chociaż przez chwilę mogły poczuć magiczną atmosferę świata baśni. Naszym asystentkom – Wiktorii Donieckiej oraz Nikoli Dyląg z klasy 5d serdecznie dziękujemy za pomoc podczas realizacji zajęć.

mgr Wioleta Greszta-Kudyba

mgr Marzena Mazurek

 

 

Odsłony: 299