Salon artystyczny

"Mali mistrzowie - odtwórcy wielkich mistrzów "

W salonie artystycznym TIK, uczniowie poznali czołowych twórców malarstwa XX w., byli to: Pablo Picasso, Claude Monet, Vincent van Gogh i Henri Matisse.

Powiększone, rysunkowe "kopie" obrazów zostały pocięte na prostokąty. Uczniowie wybierali fragmenty i kolorowali je.

Drugi etap był trudniejszy, należało złożyć obrazki w całość, przykleić je i stworzyć obraz.

"Mali mistrzowie" stworzyli wspaniałe dzieła , lepsze czy gorsze od pierwowzoru - to rzecz gustu, ale na pewno inne, unikatowe, ciekawe.

Uczniowie, którzy skończyli pracę, przechodzili do następnych zajęć, czyli do karaoke. Wybierali utwory, których chętnie słuchają na co dzień i śpiewali je razem ze swoimi ulubionymi wykonawcami.

Dziękuję za pomoc moim asystentom: Natalii Bobek, Mateuszowi Desoń, Aleksandrowi Jeżowskiemu- uczniom klasy 6b i Magdalenie Cieślak, Zuzannie Cieślak, Zofii Taran - uczennicom klasy 7a.

Danuta Torba