„ Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – profilaktyka w naszej szkole

dice-gde9bf32c3_1920
4-8

„ Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – profilaktyka w naszej szkole

16 i 17 listopada w naszej szkole odbyły się prelekcje dla sześciu klas. Program „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, dedykowany był uczniom z klas 7 i 8. Jest to akcja edukacyjno – informacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów, nauczycieli i rodziców. W ramach akcji organizatorki mówiły o tym: czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach; zagrożeniach wynikające z hazardu, w tym pozornie bezpiecznych grach internetowych oraz o skutkach uzależnień od hazardu. Spotkania dostarczyły uczniom wiedzy, były też powodem do dyskusji oraz refleksji, co jest szczególnie ważne w profilaktyce młodych ludzi.

Marta Cieślik – pedagog szkolny

Skip to content