Geograficzne Boże Narodzenie

IMG_20221221_142648
4-8

Geograficzne Boże Narodzenie

W tym roku po raz pierwszy w pracowni geografii stanęła geograficzna choinka. Drzewko zostało przyozdobione wykonanymi przez uczniów dekoracjami. Wśród ozdób znalazły się: bombki w kształcie planet, łańcuchy z flag różnych państwa świata, gejzery, ozdoby w kształcie krajów, zawieszki z kontynentami, a na szczycie choinki zagościła najważniejsza dla nas wszystkich gwiazda- Słońce. 

Tradycje świąteczne to również geografia (elementy kultury)! Ruszając w podróż dookoła świata szlakiem bożonarodzeniowych tradycji, można wiele się dowiedzieć. Cząstkę tych wiadomości przedstawia gazetka na szkolnym korytarzu wykonana przez uczennice klasy 7b „Zwyczaje świąteczne w różnych krajach”.

Pamiętając więc o różnych tradycjach pielęgnujmy nasze.

Wesołych Świąt!

Joanna Nowak

Skip to content