Bombki w Miechowie? Nie każdy to wie!

bombki_miechow_20220115_1762246318
1-3

Bombki w Miechowie? Nie każdy to wie!

Grudzień to niezwykły czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W tej przedświątecznej atmosferze uczniowie klasy 2b odwiedzili fabrykę bombek w Miechowie. Produkowane tu ozdoby cieszą się ogromnym powodzeniem w wielu krajach.

Dzieci  z wielkim zaciekawieniem oglądały produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach: Mikołaje, grzybki, piłki, domki. Obserwowały, jak na początku przez specjalną rurkę wydmuchuje się kształt bombki, a później zanurza się ją w specjalnej miksturze. Podziwiały z bliska, jak panie malarki upiększały te wytwory farbami, brokatem, piórami i koralikami. To było zachwycające widowisko!

Na koniec każde dziecko własnoręcznie ozdobiło bombkę dla siebie. To wspaniała pamiątka na lata, która będzie przypominać tę miłą wyprawę.  

Marta Stokłosa- Marszałek

Skip to content