BohaterON znów zagościł w naszej szkole

bohaterON
Uczestniczymy w akcjach

BohaterON znów zagościł w naszej szkole

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię! W ramach akcji przez stronę https://dumnizpowstancow.pl/ wysyłaliśmy kartki do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Uczniowie samodzielnie tworzyli życzenia oraz zapoznawali się z życiorysami osób, do których pisali. Stworzyli wiele pięknych wpisów z życzeniami, wyrazami szacunku i podziwu dla Powstańców.

„Podziwiam za trud i zaangażowanie włożone w walki o stolicę. Zasługują Państwo na naszą wdzięczność pamięć i szacunek wyrażone w tak symboliczny sposób.”

Projekt stał się okazją do wspólnego pochylenia się nad losami mieszkańców Warszawy podczas wojny, prześledziliśmy również powojenne losy wybranych osób.

W ramach projektu szkolą się również nauczyciele, w tym roku w seminarium brała udział grupa 40 nauczycieli z całej Polski dzielili się doświadczeniami i tworzyli materiały edukacyjne.

Dziękujmy Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu.

Agnieszka Smoleń-Zaborska
Patrycja Kulka

Skip to content