Bezpieczny Kraków – Bezpieczna Szkoła

bp1

Bezpieczny Kraków – Bezpieczna Szkoła

Już 4 października rusza w naszej szkole cykl warsztatów dla uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach Programu Bezpieczny Kraków – Bezpieczna Szkoła.

Uczniowie klas 4-8 wezmą udział w warsztatach dotyczących wykluczenia, depresji i cyberprzemocy, dowiedzą się jak wspierać rówieśników, którzy znajdują się w kryzysie psychicznym.

Rodzice poznają techniki radzenia sobie w sytuacjach napięcia i stresu oraz sposoby wspierania swoich dzieci w dobie pandemii i nie tylko.

Nauczyciele odbędą szkoleniową Radę Pedagogiczną nt. „Depresji, myśli samobójczych i samookaleczeń wśród nastolatków- jak wspierać młodych ludzi w kryzysie psychicznym”.

Program Bezpieczna Szkoła ma na celu ograniczenie zjawiska agresji i przemocy w szkołach

Podnoszenie poziomu wiedzy o zjawiskach agresji i przemocy, szczególnie w ich nowych formach związanych z rozwojem technologii poprzez m. in. warsztaty

i szkolenia dla 6 grup docelowych – dyrektorzy, nauczyciele, inni pracownicy pedagogiczni szkół, pracownicy służb społecznych, rodzice i uczniowie.

Rozwijanie kompetencji interpersonalnych służących przeciwdziałaniu zjawiskom agresji i przemocy oraz radzeniu sobie z tymi zjawiskami i ich konsekwencjami poprzez m. in. rozwój kompetencji wykorzystania metody mediacji rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie miasta.

Kształtowanie warunków materialnych i technicznych w szkołach i wokół nich służących zapobieganiu agresji i przemocy poprzez m. in. przeprowadzanie audytu szkół w zakresie infrastruktury służącej zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na temat Programu na stronie internetowej: http://bezpieczny.krakow.pl/