dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 12, marzec 2019 D. Głownia

 

Innowacja „Kraków moje miasto rodzinne”

Kolejny raz uczniowie klas I B, II A i III B udali się na wycieczkę poznając uroki rodzinnego miasta. Pogoda dopisała. Przed gmachem Muzeum Narodowego obejrzeli rzeźby Henry Moore.  Podczas zajęć warsztatowych poznali historię mierzenia czasu. Mieli okazję podziwiać bogate zbiory klepsydr, zegarków i zegarów. Atrakcją wycieczki była możliwość podziwiania obrazu „Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci.

Wycieczkę zakończyła wizyta w salach krakowskiego Celestatu. Prezentowane tam były  szopki, które wzięły udział w 76. Konkursie Szopek Krakowskich zorganizowanym tradycyjnie przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Dzieci zachwyciły się pięknem małych i dużych szopek, doceniły pomysłowość i precyzję ich wykonania. Kto wie, może szopki naszych uczniów znajdą się na przyszłorocznej wystawie?

 

Dorota Głownia
Marta Jachymczak
Marta Stokłosa – Marszałek

 

 

Odsłony: 71