egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 06, listopad 2018 Administrator

 

RMF FM – jesienne zwiedzanie

            W piątek 19 października udaliśmy się do radia RMF FM w Krakowie, które ma siedzibę przy Kopcu Kościuszki. Inicjatorami spotkania byli: nasza klasowa koleżanka Ewa i jej tata - pan Mariusz Gołda, który pracuje w tym radiu i to on serdecznie nas przywitał w gościnnych progach krakowskiej radiostacji.

            Przewodnikiem wycieczki był pan Krzysztof Nepelski, który pracuje w RMF FM niemal od samego początku. Wspierali go: tata Ewy oraz pan Szymon Beźnic. Zwiedziliśmy pomieszczenia radia RMF FM i RMF MAXXX. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii o powstaniu stacji (Radio RMF FM ma już ponad 28 lat) i oglądaliśmy różne materiały o historycznych dokonaniach rozgłośni.  Następnie odwiedziliśmy newsroom i studio, z którego nadawany jest serwis informacyjny Fakty RMF. Obserwowaliśmy przygotowania do emisji, pracę producenta programów radiowych i redaktor Ewę Kwaśny, która prowadziła tego dnia Fakty. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów RMF FM.

            Następnie był czas na fotografie w studio, przed mikrofonem. Redaktor Marek Bilski przeprowadził z nami krótką sondę na temat tego, jak wyobrażamy sobie polityka i czym naszym zdaniem on się zajmuje. Temat okazał się być dla nas dość trudny, ale jakoś sobie poradziliśmy.

            Później udaliśmy się do RMF MAXXX, gdzie gwiazda poranka tej stacji pan Irek Jakubek opowiadał o pracy w radiu. Zaprezentował także wyposażenie studia i to, co wszystkich interesuje najbardziej - gąbki na ścianach zwane dźwiękołapami. Testowaliśmy ich skuteczność, krzycząc przez chwilę najgłośniej jak się da. Dźwiękołapy spisały się świetnie. Nasze krzyki nie wypłoszyły zwierzątek zamieszkujących okolice Kopca J

            Kolejnym etapem była wycieczka do studia nagraniowego RMF - chcieliśmy profesjonalnie nagrać jedną z naszych ulubionych piosnek zatytułowaną „Kałużowy deszcz”. Po kilku próbach odbyło się nagranie finałowe. Realizator dźwięku - pan Michał Woźniak wyczyścił nagranie, czyli za pomocą specjalnego oprogramowania usunął niedociągnięcia tak, aby nasz śpiew zabrzmiał najpiękniej.

            Na koniec naszej wycieczki do RMF zostaliśmy obdarowani przez tatę Ewy wspaniałymi prezentami. Każdy z nas otrzymał m.in. żółty plecak z logo RMF. Po wizycie w stacjach grupy RMF nie mogło zabraknąć spaceru na Kopiec Kościuszki. Przy okazji zwiedziliśmy też wystawy w Muzeum kościuszkowskim.

Dziękujemy naszym opiekunom, czyli wychowawczyni pani Marcie oraz mamie Aurelii i tacie Adama. Największe podziękowania należą się oczywiście Ewie i  jej tacie, bo to dzięki nim przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Kto wie? Może ktoś z obecnych drugoklasistów, zafascynowany wizytą w stacji radiowej, w przyszłości przemówi do nas z anteny radia RMF?

Uczniowie klasy IIA

 

 

Odsłony: 162