egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018 K. Świergosz

 

Wycieczka do Chorzowa

We czwartek 14 czerwca uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę do Chorzowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Mieliśmy szansę spotkać wielu jego mieszkańców na wybiegach i w pawilonach, a także… na ścieżce dla gości, gdzie przechadzały się kolorowe pawie. Jeden z nich nawet zaprezentował się nam w pełnej krasie. Uczniów interesowały wszystkie zwierzęta, a szczególnie pandy Ping i Pong, lemur Julian Konopek, małpy, węże i krokodyle.

Odwiedziliśmy też największe i najstarsze polskie planetarium. Podczas prelekcji przenieśliśmy się w tajemniczy świat gwiazd, planet, Księżyca, komet i meteorów. Pod wielką kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba odbyliśmy podróż w kosmos i świat literatury traktującej o kosmicznych światach i przygodach śmiałków.

Przed seansem zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne, a w nim zobaczyliśmy największy w Polsce refraktor, czyli lunetę soczewkową. Wielkie wrażenie zrobiła otwierająca się i obracająca się nad naszymi głowami kopuła obserwatorium, a także sama maszyneria.

 Po całym dniu atrakcji trochę zmęczeni, ale i pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

 

Katarzyna Świergosz
Agnieszka Smoleń
Patrycja Kulka
Katarzyna Laszczyk- Szustka

 

 

Odsłony: 256