egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 04, maj 2018 M. Stokłosa-Marszałek

           
„Zobaczyła Kraków, wnet go pokochała...”
spacerem po Krakowie


            W sobotę 21 kwietnia wraz z przewodnikiem krakowskim, tatą Ani z klasy 1a -  panem Łukaszem Nowarowiczem udaliśmy się na wycieczkę w ramach innowacji pedagogicznej „Kraków - Moja Mała Ojczyzna”. 


            Zwiedzanie rozpoczęliśmy pod Wzgórzem Wawelskim, gdzie słuchając legendy, podziwialiśmy pomnik Smoka Wawelskiego, który groźnie zionął ogniem. Następnie przeszliśmy do Katedry, gdzie znajdują się wspaniałe groby królewskie. Oczywiście wspięliśmy się także na dzwonnicę, aby dotknąć Dzwonu Zygmunta.
Na dziedzińcu arkadowym Zamku Wawelskiego mogliśmy chwilę odpocząć. Był to czas na posiłek i regenerację sił przed dalszą wędrówką.
            Po opuszczeniu Wzgórza Wawelskiego przeszliśmy ulicą Grodzką w stronę Rynku. Tam wysłuchaliśmy legend o gołębiach krakowskich i wieżach mariackich. Mieliśmy wielkie szczęście, bo dane nam było usłyszeć hejnał grany przez hejnalistę. Oczywiście nie mogło zabraknąć chwili na zakup krakowskich obwarzanków i pamiątek. Następnie ulicą Floriańską podeszliśmy do pozostałości murów obronnych i Bramy Floriańskiej.
            Wycieczka dała nam wiele radości. Był to także duży zastrzyk wiedzy, zdobytej w aktywny sposób. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Będziemy miło wspominać spacer krakowskimi uliczkami w sobotnie przedpołudnie.

 

Marta Stokłosa Marszałek – wychowawca klasy 1a

Marta Jachymczak – wychowawca klasy 2b

 

 

Odsłony: 219