egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 04, maj 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

Nauka przez zabawę

          W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 4c i 4b odwiedzili Muzeum Armii Krajowej i HistoryLand.

Uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im historię ważnych postaci związanych z Krakowem oraz poszerzyły wiedzę na temat losów Wojska Polskiego. Uczestnicy mogli „dotknąć historii” poprzez przymierzenie oryginalnych elementów ekwipunku żołnierskiego lub ich wiernych rekonstrukcji. Na koniec zajęć odbyła się gra terenowa po ekspozycji Muzeum.

HistoryLand w Krakowie mieści się w budynku starego Dworca Głównego zaadaptowanych wnętrzach umieszczono kilka ogromnych makiet, przedstawiających najważniejsze wydarzenia z polskiej historii. Uczniowie mieli okazję podziwiać makiety Biskupina, Stoczni Gdańskiej, bitwy pod Grunwaldem czy bitwy morskiej pod Oliwą. Wszystko wykonane z klocków lego.

Wizytę w tych miejscach w polecamy każdemu, bo łączą w sobie zabawę i edukację.

Agnieszka Smoleń

Patrycja Kulka

 

 

Odsłony: 230