egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: niedziela, 29, kwiecień 2018 I. Szyniec

 

26 kwietnia 2018 r. klasa; 1a, 2b, 3a i 5a oglądały w Teatrze Ludowym spektakl teatralny pt. ”SYN SMOKA”. Sztuka wyróżniona nagrodą „KRAKOWSKIE ZŁOTE MASKI”, osnuta na motywach ludowej baśni japońskiej.

kurtyna1kurtyna2Bohaterowie opowieści przenieśli nas do kraju kwitnącej wiśni.  Poznaliśmy zwyczaje, stroje i muzykę tego odległego kraju. Dzieci przekonały się, że uczucia, wartości i zasady jakie budują  świat w dalekiej Japonii są takie same, o jakie i my zabiegamy. Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są ta samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

Wspólna wycieczka była również okazją do nawiązania nowych znajomości koleżeńskich.

 

Iwona Szyniec,
Marta Stokłosa –Marszałek,
Marta Jachymczak,
Krystian Gajewski

 

Odsłony: 223