dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 01, grudzień 2017 M. Radziak

Ptasie historie

Pod koniec listopada uczniowie klas 1C i 2A wybrali się na lekcję edukacyjną do nowo powstałej, największej w naszym regionie papugarni „PAPUGA HOUSE”. Jest to niezwykłe miejsce, w którym można z bliska zobaczyć różne gatunki oswojonych papug, dotknąć je, ale również nakarmić oraz krótko z nimi porozmawiać.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się między innymi: jaka jest budowa ptaków i ich cechy charakterystyczne, jak papugi widzą, słyszą, czują, jak długo żyją, dlaczego mają takie kolorowe pióra, jakim sposobem są w stanie naśladować dźwięki, a nawet mowę ludzka oraz czy papuga może zostać przyjacielem człowieka. Poznane papugi okazały się być bardzo przyjacielskie, chciały się bawić z dziećmi, siadały na ich ramionach, jadły z ich rąk, a nawet próbowały podgryzać ich dłonie. Wywoływało to wiele radości na twarzach uczniów. Podczas tej żywej lekcji dzieci miały niecodzienną możliwość poznania wielu ciekawych faktów z życia tak interesujących ptaków, jakimi są papugi.

Wychowawcy klasy 1c i 2a

 

 

 

Odsłony: 198