Opublikowano: niedziela, 14, styczeń 2018 R. Podlasińska

Wyprawa klasy 7b na lodowisko

W dniu 12 stycznia 2018 roku wszyscy uczniowie klasy 7b pod opieką p. Renaty Podlasińskiej, Natalii Kaczochy oraz pani Anny Grochowskiej wybrali się na lodowisko do Skawiny.

Wyjazd zawdzięczamy pani Grochowskiej, która podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego wylicytowała wyjazd na łyżwy dla uczniów klasy 7b oraz 4a.

Dzięki hojności pani Anny cała klas mogła za darmo skorzystać z wypożyczenia łyżew, 90 minutowej ślizgawki oraz bezpłatnego przejazdu do Skawiny i z powrotem pod naszą szkołę.

Najważniejsza korzyść z jazdy na łyżwach to z pewnością świetnie spędzony czas przynoszący wiele radości oraz samozadowolenia.

Jednak jak się okazuje wpływa ona nie tylko na poprawę naszego nastroju ale również znakomicie pomaga utrzymać dobrą kondycję oraz sylwetkę. W sposób harmonijny rozwija wszystkie grupy mięśniowe, lecz przede wszystkim wspaniale modeluje nogi – znakomitym przykładem są łyżwiarki figurowe.

Sport ten angażuje do pracy więcej mięśni niż bieganie, czy jazda na rowerze, a oprócz tego trenuje zręczność i zmysł równowagi, przez co korzystnie wpływa na poprawę kondycji ruchowej.

Jazda na łyżwach dodaje gracji i pomaga zachować prostą sylwetkę. Niewątpliwą zaletą uprawiania łyżwiarstwa jest to, że nawet jazda w spokojnym tempie powoduje spalanie nawet 400-500 kcal na godzinę. Dodać należy, że łyżwiarstwo jest świetnym sposobem na dotlenienie organizmu, co zimą często go zaniedbujemy, chowając się w domu.

Dlatego lodowisko to idealna odpowiedź dla wszystkich, którzy ze względu na warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym nie mogą pozwolić sobie na uprawianie ulubionych dyscyplin tj.: bieganie, granie w piłkę czy jazda na rowerze.

Nasza grupa w piątkowe przedpołudnie wspaniale się bawiła. Podczas różnych ewolucji nie brakowało także i upadków. Na szczęście niegroźnych i wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.

Spędzając aktywnie czas dotlenialiśmy i hartowaliśmy organizm.

Dzięki endorfinom poprawił się nasz nastrój.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił na łyżwach.