dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 02, styczeń 2018 D. Głownia

 

Zajęcia graficzne klasy 3 C

Uczniowie klasy 3 C pod opieką wychowawcy oraz rodziców odwiedzili Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie pani Marta Wakuła-Mac wprowadziła nas w świat grafiki.

 

W środę byliśmy w Nowohuckim Centrum Kultury.

To były zajęcia graficzne. Na takich zajęciach wykonuje się piękne prace. Żeby je zrobić, trzeba najpierw narysować na matrycy to, co chce się mieć na obrazku. Kiedy już się zrobi obrazek, to trzeba go odbić. Ilustrację trzeba posmarować farbą, a potem odbić ją na kartce. Należy mocno pocierać patyczkiem o kartkę i matrycę, żeby efekt był ładny, a obrazek widoczny. Takich prac było bardzo dużo. Pod koniec zajęć wszystkie matryce odbito na jednej dużej kartce.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Kasia Gądek

 

We środę byliśmy z klasą w Nowohuckim Centrum Kultury.

Braliśmy udział w warsztatach graficznych. Polegały one na tym, że wydrapywaliśmy patyczkiem różne obrazki na matrycy. Każde z nas miało stworzyć własną pracę. Później malowaliśmy gotowe matryce farbami. Mieliśmy przy tym założone fartuchy. Następnie robiliśmy odbitki na kartkach. Ja zrobiłam jednorożca i dziewczynę.

Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.

Olga Florek

 

 

 

Odsłony: 227