dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 12, listopad 2017 D. Kozioł

Klasa 7a z wizytą u Jana Matejki

            9 listopada uczniowie klasy 7a odwiedzili Dom Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej 41 w Krakowie. Jest to pierwsze muzeum biograficzne w Polsce – ma siedzibę w domu, w którym Matejko spędził większość swojego życia.

Podziwialiśmy wspaniałe dzieła artysty – obrazy olejne, akwarele i szkice rysunkowe. Bogate pamiątki a także zabytkowe wnętrza zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wraz z przewodnikiem przemierzyliśmy: pomieszczenie, w którym Matejko przyszedł na świat, zachowany w autentycznym stanie salon, sypialnię, w której malarz zmarł oraz zaprojektowaną przez niego pracownię, gdzie spędzał długie godziny, tworząc wspaniałe dzieła.

            Dodatkową atrakcją wycieczki był niespieszny spacer po Rynku oraz wizyta w sklepikach, gdzie już zagościł świąteczny nastrój. 

Odsłony: 246