dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 K. Świergosz

Klasa 4a z wizytą u Świętych

26 października (we czwartek) klasa 4a udała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie, a dokładnie do oddziału tegoż Muzeum mieszczącego się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej 17. Tematem zajęć zorganizowanych w ramach projektu Kultura Dostępna 2017 byli Święci, anioły i legendy.

Przechodząc przez kolejne sale zapełnione eksponatami z czasów dawnych (od XII do XVIII wieku), uczniowie mogli zasłuchać się w niezwykle interesujący wykład przewodniczki, która nie tylko opowiedziała zebranym, skąd pochodzą podziwiane dzieła, ale przede wszystkim wyjaśniła sens przechowywania ich w muzeach oraz zainspirowała dzieci do poszukiwań postaci świętych i ich atrybutów na obrazach i malunkach naściennych.  Wszyscy uczestnicy wyprawy wysłuchali wielu niezwykle barwnych opowieści o życiu i czynach bohaterów opisywanych w legendach i żywotach świętych, a także poszerzyli swój zasób słownictwa o terminy takie jak nimb, tryptyk oraz poliptyk. Spotkanie w Muzeum zakończyły warsztaty plastyczne, w czasie których tworzono wizerunki świętych, ilustracje miejsc związanych z ich kultem oraz ich atrybutów.

Pierwszy wspólny tegoroczny wyjazd klasy 4a z pewnością należy zaliczyć do udanych.

 

Odsłony: 207