dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 10, październik 2017 A. Smoleń-Zaborska

Komu bije dzwon Zygmunta? Historia w obrazach

Według podań głos "Zygmunta" rozwiewa chmury i przynosi słoneczną pogodę, a panna, która dotknie jego serca, wkrótce wyjdzie za mąż. Współcześnie Zygmunt bije w najważniejsze święta i uroczystości kościelne i narodowe. Dzięki podróży do Sukiennic uczniowie dowiedzieli się komu dzwon bił przez wieki i jakich wydarzeń był świadkiem.

Podczas zajęć w Muzeum Narodowym uczniowie klasy 4 b mieli okazję pracować z dziełami sztuki i cennymi zabytkami bezpośrednio w galerii. Była to prawdziwa lekcja sztuki i historii w jednym.

Czwartoklasiści obejrzeli obrazy różnych malarzy, a wśród nich obrazy Jana Matejki. Wcielali się w bohaterów obrazów poznawali ich życie. W zabawie pokazali Stańczykowi nasz świat, odpowiadając mu o życiu w XXI wieku.

Udział w warsztatach dostarczył wielu wrażeń, a nauka okazała się dobrą zabawą, uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością, za co zostali pochwaleni przez prowadzącą zajęcia.

Dziękujemy mamie Łukasza za opiekę podczas wycieczki.

Agnieszka Smoleń- Zaborska

 

 

Odsłony: 262