dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017 M. Jachymczak

MUZEALNA LEKCJA PRZYRODY

W ramach innowacji „Kraków –moja mała Ojczyzna” uczniowie klasy I B i III B wybrali się do Ośrodka Kultury Europejskiej EUROPEUM na muzealną lekcję przyrody pt.” Walka koguta z kotem”.

Lekcje związane z przyrodą, jako ważnym tematem sztuki, wprowadzają uczniów w barwny świat natury, pór roku, zjawisk atmosferycznych, dźwięków, a także zachowań zwierząt domowych, rodzimych i egzotycznych.

Uczestnicy zajęć poznali malarstwo pejzażowe dawne i współczesne, dowiedzieli się, dlaczego przyroda stanowiła tak istotne źródło inspiracji artystów.

Zwieńczeniem lekcji muzealnej była praca plastyczna- dokończenie rysunku, który przedstawiał skradającego się kota. Wyobraźnia dzieci została uruchomiona i powstały prawdziwe dzieła sztuki. Jak wielkie było zdziwienie uczniów, gdy ich rysunki zostały porównane z obrazem „Walka koguta z kotem”.

Po wizycie w EUROPEUM uczestnicy wycieczki udali się do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego, aby zobaczyć obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”. Przez kilka minut w ciszy delektowali się tym widokiem.

Nie zabrakło również krakowskich obwarzanków, które wszystkim bardzo smakowały. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Marta Stokłosa-Marszałek

Marta Jachymczak

 

Odsłony: 278