dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017 A. Smoleń-Zaborska

 

Czy w Krakowie straszy? Kto w Krakowie straszy?

W dniu 3 czerwca 2017 uczniowie klas szóstych w ramach koła historycznego wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Były one organizowane w ramach muzealnego Dnia Dziecka.

Uczestnicy warsztatów „Gdzie w Krakowie straszy” dowiedzieli się, że w mieście tak starym jak Kraków straszą duchy. Pan przewodnik zdradził również, gdzie można je spotkać. Jednym z takich miejsc jest Pałac Krzysztofory – tu spotkaliśmy się z Czarną Damą. Kolejną atrakcją było wejście na Wieżę Ratuszową (110 schodów) oraz spacer na Plac Szczepański. W sumie poznaliśmy historię sześciu duchów pojawiających się w centrum Krakowa. Dodatkowo mogliśmy pobawić się w Alchemika, wykonując ciekawe doświadczenia.

Okazało się, że sobota na krakowskim Rynku dostarczyła nam kolejnych atrakcji w postaci przemarszu Bractwa Kurkowego i festynu Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w ramach Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

 

 

Odsłony: 332