egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Wycieczki

Opublikowano: czwartek, 24, październik 2019
W. Greszta-Kudyba


Klasa 5a na tropie niezwykłych przygód!

W ostatnim czasie nasza klasa miała okazję wspólnie przeżyć wspaniały czas, podróżując do wyjątkowych miejsc.

Czytaj więcej: Klasa 5a na tropie niezwykłych przygód!

Opublikowano: piątek, 18, październik 2019
D. Kozioł

Wycieczkowo  w klasie 4b

2 października uczniowie klasy 4b wybrali się na warsztaty edukacyjne do MPO Barycz. Zajęcia odbywały się w plenerze. Odwiedziliśmy Państwa Śmieciaków w ich mieszkaniu.

Czytaj więcej: Wycieczkowo w klasie 4b

Opublikowano: wtorek, 15, październik 2019
K. Świergosz


Wrocław – miasto wielu wrażeń

            Historyczna stolica Dolnego Śląska, miasto na prawach powiatu, największe miasto leżące na Ziemiach Odzyskanych, siedziba władz województwa dolnośląskiego, czwarte pod względem ludności miasto w Polsce – to tylko niektóre określenia opisujące Wrocław dające się znaleźć w Internecie. „Wikipedia” dodaje coś jeszcze: „Wrocław został sklasyfikowany w pierwszej setce miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w 2015, 2016 i 2017, a także w pierwszej setce najbardziej inteligentnych miast na świecie (smart city) w raporcie IESE Cities in Motion Index 2017. Uczniowie klas 6a, 6d i 8b mieli szansę zweryfikować, czy miasto to jest naprawdę warte zachwytu.

Czytaj więcej: Wrocław – miasto wielu wrażeń

Opublikowano: piątek, 11, październik 2019
A. Smoleń-Zaborska

„Wyprawa Magellana”

30 września 2019 r. z okazji Dnia Chłopaka klasy szóste wraz z wychowawcami wybrały się do kina ,,Cinema City”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „ Jak tworzymy animacje”, podczas których poznali historię filmów animowanych, rodzaje animacji oraz techniki jej wykonywania na przykładzie znanych i lubianych filmów.

Czytaj więcej: "Wyprawa Magellana"

Opublikowano: poniedziałek, 23, wrzesień 2019
I. Szyniec


Jesienna wycieczka

12 września 2019r. razem z klasą 2b, 3a i 3b odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Gruszowie.

Czytaj więcej: Jesienna wycieczka

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Rodzinne spotkanie na łonie natury

          W poniedziałek, 10 czerwca z inicjatywy Rodziców spotkaliśmy się w Parku Linowym XTREME w Wieliczce. Pogoda dopisała, komary niestety też.

Po przeszkoleniu przez instruktorów dzieci (niektóre po raz pierwszy) pokonały przeszkody na wysokości 4 metrów i zakończyły trasę zjazdem tyrolskim. Najważniejsze jest to, że wykazały się odwagą, determinacją, umiejętnością zapanowania nad emocjami i pokonały własne słabości.

Czytaj więcej: Rodzinne spotkanie na łonie natury

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Z wizytą na Wawelu

          Uczniowie klasy 1 B odwiedzili Zamek Królewski na Wawelu. W czasie zwiedzania jego komnat dzieci miały możliwość zobaczenia miejsc, gdzie żyli nasi królowie. Poznały legendy wawelskie. W Sali Tronowej rysowały wawelskie głowy. Po spacerze krętymi schodkami dzieci zeszły do Smoczej Jamy. Ukoronowaniem wycieczki było zdjęcie ze smokiem.

Czytaj więcej: Z wizytą na Wawelu

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Wycieczka do Balic

          Dzieci z klasy 1 B odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach bogate w wyposażenie multimedialne uwzględniające najnowsze rozwiązania technologiczne. Na wielkim ekranie śledziły połączenia lotnicze z całym światem. Poznały zasady funkcjonowania lotniska, jego organizację oraz pracowników.

Czytaj więcej: Wycieczka do Balic

Opublikowano: środa, 20, marzec 2019
A. Smoleń-Zaborska

 

„12 prac Heraklesa”

Klasy 5b i 5c uczestniczyły w spektaklu „12 prac Heraklesa” w teatrze Groteska. Dzieje greckiego bohatera Heraklesa opowiedziane zostały za pomocą atrakcyjnych dla uczniów form takich jak muzyka, taniec i śpiew.

Czytaj więcej: „12 prac Heraklesa”

Opublikowano: wtorek, 12, marzec 2019
D. Głownia

 

Innowacja „Kraków moje miasto rodzinne”

Kolejny raz uczniowie klas I B, II A i III B udali się na wycieczkę poznając uroki rodzinnego miasta. Pogoda dopisała. Przed gmachem Muzeum Narodowego obejrzeli rzeźby Henry Moore.  Podczas zajęć warsztatowych poznali historię mierzenia czasu. Mieli okazję podziwiać bogate zbiory klepsydr, zegarków i zegarów. Atrakcją wycieczki była możliwość podziwiania obrazu „Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci.

Czytaj więcej: Innowacja „Kraków moje miasto rodzinne”