egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Wycieczki

Opublikowano: piątek, 11, październik 2019
A. Smoleń-Zaborska

„Wyprawa Magellana”

30 września 2019 r. z okazji Dnia Chłopaka klasy szóste wraz z wychowawcami wybrały się do kina ,,Cinema City”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „ Jak tworzymy animacje”, podczas których poznali historię filmów animowanych, rodzaje animacji oraz techniki jej wykonywania na przykładzie znanych i lubianych filmów.

Czytaj więcej: "Wyprawa Magellana"

Opublikowano: poniedziałek, 23, wrzesień 2019
I. Szyniec


Jesienna wycieczka

12 września 2019r. razem z klasą 2b, 3a i 3b odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Gruszowie.

Czytaj więcej: Jesienna wycieczka

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Rodzinne spotkanie na łonie natury

          W poniedziałek, 10 czerwca z inicjatywy Rodziców spotkaliśmy się w Parku Linowym XTREME w Wieliczce. Pogoda dopisała, komary niestety też.

Po przeszkoleniu przez instruktorów dzieci (niektóre po raz pierwszy) pokonały przeszkody na wysokości 4 metrów i zakończyły trasę zjazdem tyrolskim. Najważniejsze jest to, że wykazały się odwagą, determinacją, umiejętnością zapanowania nad emocjami i pokonały własne słabości.

Czytaj więcej: Rodzinne spotkanie na łonie natury

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Z wizytą na Wawelu

          Uczniowie klasy 1 B odwiedzili Zamek Królewski na Wawelu. W czasie zwiedzania jego komnat dzieci miały możliwość zobaczenia miejsc, gdzie żyli nasi królowie. Poznały legendy wawelskie. W Sali Tronowej rysowały wawelskie głowy. Po spacerze krętymi schodkami dzieci zeszły do Smoczej Jamy. Ukoronowaniem wycieczki było zdjęcie ze smokiem.

Czytaj więcej: Z wizytą na Wawelu

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019
D. Głownia


Wycieczka do Balic

          Dzieci z klasy 1 B odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach bogate w wyposażenie multimedialne uwzględniające najnowsze rozwiązania technologiczne. Na wielkim ekranie śledziły połączenia lotnicze z całym światem. Poznały zasady funkcjonowania lotniska, jego organizację oraz pracowników.

Czytaj więcej: Wycieczka do Balic

Opublikowano: środa, 20, marzec 2019
A. Smoleń-Zaborska

 

„12 prac Heraklesa”

Klasy 5b i 5c uczestniczyły w spektaklu „12 prac Heraklesa” w teatrze Groteska. Dzieje greckiego bohatera Heraklesa opowiedziane zostały za pomocą atrakcyjnych dla uczniów form takich jak muzyka, taniec i śpiew.

Czytaj więcej: „12 prac Heraklesa”

Opublikowano: wtorek, 12, marzec 2019
D. Głownia

 

Innowacja „Kraków moje miasto rodzinne”

Kolejny raz uczniowie klas I B, II A i III B udali się na wycieczkę poznając uroki rodzinnego miasta. Pogoda dopisała. Przed gmachem Muzeum Narodowego obejrzeli rzeźby Henry Moore.  Podczas zajęć warsztatowych poznali historię mierzenia czasu. Mieli okazję podziwiać bogate zbiory klepsydr, zegarków i zegarów. Atrakcją wycieczki była możliwość podziwiania obrazu „Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci.

Czytaj więcej: Innowacja „Kraków moje miasto rodzinne”

Opublikowano: poniedziałek, 25, luty 2019
I. Szyniec


1a w Muzeum Archeologii


 

Opublikowano: czwartek, 14, luty 2019
R. Podlasińska

 

Wycieczka do Bochni

W dniach 12/13 lutego klasy 6b, 6c oraz cztery dziewczynki z kl. 8a uczestniczyli w wycieczce do Bochni.

To była niesamowita przygoda - nocna wyprawa podziemna.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bochni klas 6b i 6c

Opublikowano: środa, 07, listopad 2018
A. Smoleń-Zaborska

 

Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu

W dniu 6 listopada 2018 roku uczniowie klasy 5 b odwiedzili  Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie. Podczas zwiedzania Galerii "Broń i Barwa w Polsce" odbyła się muzealna lekcja patriotyzmu. W trakcie spotkania w formie zabawy wzbogaciliśmy wiedzę o naszej ojczyźnie, symbolach narodowych, poznaliśmy historię polskiego oręża oraz jego umundurowanie. Wspólnie zastanawialiśmy się co oznacza termin patriotyzm i czym jest dla współczesnego Polaka. Podczas spaceru przeszliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego i jego legionistów, zobaczyliśmy także jak miasto Kraków przygotowuje się do uroczystości związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu