Opublikowano: piątek, 08, czerwiec 2018 R. Podlasińska

Krakowska Basketmania

Dnia 7 czerwca 2018 roku w hali Korony Kraków odbyła się gala koszykówki dla dzieci, biorących udział w projekcie „Krakowska Basketmania”.

Było wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń doskonalących umiejętności techniczne z koszykówki.

Koordynator projektu pan Grzegorz Radwan na wesoło tłumaczył zawiłości w obronie oraz wyjaśniał pracę ręki podczas rzutów.

Odbył się także dla każdej drużyny jeden mecz. Nasza szkoła wygrała 16:2 ze Szkołą Podstawową nr 38.

Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została Urszula Zając, która odebrała pamiątkową statuetkę z rąk najsłynniejszej koszykarki w Polsce pani Eweliny Kobryn.

Pani Ewelina Kobryn rozdawała także autografy wszystkim przybijając „piątkę” z każdym.

Opowiedziała również  o swojej karierze zawodowej w Polsce oraz w USA.

Prezes KOZKOsz-u pan Zdzisław Kassyk zachęcał młodych adeptów koszykówki do wysiłku i ciężkiej pracy podczas treningów. Życzył także wszystkim uczestnikom sportowych wakacji.

W naszym zespole grali:

Nikola Dyląg, Weronika Widomska, Jagna Bielak, Oliwia Kamińska, Kinga Lizak, Martyna Persowska, Zuzanna Wielgosz, Urszula Zajac, Piotr Błaut, Szymon Bodek, Szymon Janoszka, Artur Pieron, Antoni Widomski.