Wykaz ksiazkipodręczników na rok szkolny 2017/2018

Opublikowano: poniedziałek, 09, październik 2017 R. Podlasińska

V Szkolna Olimpiada Sportowa

W dniu 9 października 2017 roku odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia V Szkolnej Olimpiady Sportowej.

Uczennice klasy 7 b Martyna Hotloś oraz Alicja Ulidowska serdecznie powitały zebraną społeczność uczniowską, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziców.

Na początku uroczystości odbył się przemarsz ekip z poszczególnych klas. Na czele szedł chorąży z tabliczką klasy, a za nim wybrani reprezentanci.

Następnie glos zabrała pani dyrektor Ewa Tomczyk, która wypowiadając obowiązującą formułę uroczyście ogłosiła otwarcie szkolnych igrzysk sportowych.

W dalszej kolejności wielokrotne reprezentantki szkoły: Zuzanna Kowacz, Julia Lipska, Dominika Pogoda, Martyna Romek wniosły flagę olimpijską.

Rozległ się hymn olimpijski, który uczniowie wysłuchali z uwagą i wzruszeniem.

Najważniejszym momentem uroczystości było wniesienie symbolicznej pochodni, która nawiązywała do ognia olimpijskiego.

Zaszczytu tego dostąpiła Julia Balicka- wybitna sportsmenka naszej szkoły: pływaczka i koszykarka wielokrotnie nagradzana na różnych zawodach i turniejach.

Ślubowanie olimpijskie w imieniu uczniów wygłosiła Natalia Kuźdub, w imieniu sędziów ślubowanie złożyły Renata Podlasińska oraz Katarzyna Jurkowska.

Uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w takiej ceremonii mogli poczuć prawdziwego ducha olimpizmu.