Opublikowano: niedziela, 19, czerwiec 2016

Szkolna Olimpiada Sportowa

W dniu 16 czerwca odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia III Szkolnej Olimpiady Sportowej.

Uczniowie klasy 6 c Zofia Zawadzka- Dyrkacz oraz Jędrzej Mikołajczyk serdecznie powitali zebraną społeczność uczniowską, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziców.

Na początku uroczystości odbył się przemarsz ekip z poszczególnych klas. Na czele szedł chorąży z tabliczką klasy, a za nim wybrani reprezentanci.

W dalszej kolejności reprezentanci  szkoły: Julian Adamus, Marcel Gąsiorowski, Kamil Lenart, Jakub Pelo, wnieśli flagę olimpijską.

Rozległ się hymn olimpijski, który uczniowie wysłuchali z uwagą i wzruszeniem.

Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie dyplomów oraz medali najlepszym sportowcom naszej szkoły.

Pani dyrektor Ewa Tomczyk pogratulowała uczniom, którzy uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Zaznaczyła, że w zmaganiach przyświecał uczniom duch „ fair play”. Walczyli dzielnie, zwyciężali, ale też z godnością znosili porażkę.

Następnie glos zabrała pani dyrektor Ewa Tomczyk, która wypowiadając obowiązującą formułę uroczyście ogłosiła zakończenie szkolnych igrzysk sportowych.

Uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w takiej ceremonii mogli poczuć prawdziwego ducha olimpizmu.