dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 29, październik 2018 K. Świergosz

 

Zajęcia kształtujące kreatywność – czas na programowanie

                Zajęcia kształtujące kreatywność to dobry czas na naukę oraz zabawę prowokującą do nauki. Tworzyliśmy już odblaskowe stroje, pracowaliśmy w grupach nad uzyskaniem jak najlepszego wyniku w zawodach półsportowych, tworzyliśmy szalone historie będące kontynuacją poznawanych podczas lekcji opowiadań. Przyszedł czas na odrobinę programowania z historią w tle.

Korzystając z okazji, którą są zbliżające się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy dla uczniów kilka gier i zadań wymagających zaprogramowania Ozobotów i przeprowadzenia ich po historycznej ścieżce. Uczniowie 5b całkiem sprawnie przemieszczali się wśród postaci z dwudziestolecia międzywojennego. Pewnie już każdy z nich będzie pamiętał, że Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos czy Ignacy Daszyński to bohaterowie z naszej historii.

 

 

 

Odsłony: 176