dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 W. Greszta

 

Lekcja na łące? Obcowanie ze sztuką

26.09.2018 r. klasa 4a uczestniczyła w lekcji muzealnej pt.„ Łąka w kościele? Życie i sztuka Stanisława Wyspiańskiego”, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Uczniowie w sposób kreatywny odkryli ponadczasową wartość wystawy dotyczącej życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Poprzez obserwację i doświadczenia klasa 4a zapoznała się z elementarnymi pojęciami związanymi ze sztuką, a także tworzywami sztucznymi. Uczniowie z zapartym tchem przyglądali się strukturze dzieł sztuki Wyspiańskiego. Szczególną uwagę dzieci zwrócił dominujący motyw umieszczony na licznych obrazach słynnego twórcy, mianowicie KWIAT, który jednocześnie stanowi ważny symbol polskości.

Po zwiedzeniu wystawy, klasa 4a udała się na warsztaty. Aktywizujące metody zastosowane przez Panią przewodnik ( karty pracy, dyskusja, praca w grupach) pobudziły uczniów do samodzielnego myślenia i wyrażania własnych opinii.

Na koniec uczniowie jednogłośnie i słusznie dostrzegli, że twórczość Wyspiańskiego, a dokładnie jego oryginalne i wielobarwne witraże można zobaczyć w kościele Franciszkanów w Krakowie.

Lekcja w muzeum, przeprowadzona w sposób atrakcyjny, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 4a.

 

Odsłony: 132