dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 W. Greszta

 

NIEZWYKŁA LEKCJA KLEKSOGRAFII

02.10.2018 r. klasa 4a obejrzała spektakl pod tytułem „Akademia Pana Kleksa” przygotowany przez aktorów Teatru Nowego w Krakowie. Uczniowie mieli okazję skonfrontować własne wyobrażenia o ekscentrycznych postaciach z lektury z kreacją twórców przedstawienia.

Do gustu szczególnie przypadły dzieciom  pomysłowe wizualizacje. W czasie lekcji „kleksografii” odbyły się niesamowite sceny. Można było podziwiać biegające wirtualne zwierzęta. Pan Kleks za pomocą powiększającej pompki przyrządził wyborny obiad, a przede wszystkim zachwycał swoją nietuzinkową osobowością. Uczniowie Akademii wykazali się niesamowitymi umiejętnościami tanecznymi. Szpak Mateusz jednocześnie przerażał i fascynował swoją demoniczną postacią, natomiast Alojzy był równie tajemniczy na scenie, jak w książce.

W klimat lektury przenieśliśmy się również za sprawą wspaniałych kostiumów. Pan Kleks wyglądał tak, jak go sobie wyobraziliśmy. Dodatkowo fenomenalni aktorzy zadbali o dobry kontakt z publicznością – można było znaleźć się na scenie obok Ambrożego, podać mu dłoń, a także złapać „piegi”.  Uwadze dzieciom nie mogła umknąć fantastyczna muzyka. Wybrzmiały znane wszystkim przeboje („Na wyspach Bergamutach”, „Kwoka”, „Witajcie w naszej bajce” itp.).  

Spektakl wywarł na uczniach klasy 4a ogromne wrażenie.

 

Odsłony: 143