dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 23, marzec 2018 A. Rzepka


Zdrowe odżywianie w klasie 5a

          W dniu 16 marca na lekcjach przyrody przygotowywaliśmy w grupach nasze osobiste piramidy żywienia. Na kartkach A3 wypisywaliśmy jedzenie i płyny, które każdy z nas spożył przez ostatnie dni. Sprawdziliśmy jakich pokarmów było najwięcej, a których najmniej. Następnie na podstawie prezentacji multimedialnej i filmu zapoznaliśmy się z odnowioną Piramidą Zdrowego Żywienia.

Okazało się, że u podstawy piramidy jest umieszczona aktywność fizyczna, która powinna być podejmowana każdego dnia, minimum przez 30 minut. Porównywaliśmy nasze piramidy z prawidłową. Pracowaliśmy zawzięcie. Pod koniec lekcji każda z grup zaprezentowała efekty swojej pracy. Większość z nas była zdziwiona, że tak dużo je. Później każda z grup wymyśliła zasady zdrowego odżywiania, aby uniknąć błędów w żywieniu. Wiemy, że w naszej codziennej diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Każda z osób uznała, że musi jeść mniej słodyczy...


Jakub Franczak 5a

 

 

zdrowe odzywianie1  zdrowe odzywianie2

Odsłony: 91