dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 13, marzec 2018 K. Świergosz

4a i 4d wśród poszukiwaczy skarbów

W poniedziałek, 5 marca, uczniowie klas 4a i 4d uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. Wyspa skarbów. Spektakl, będący adaptacją utworu Roberta Louisa Stevensona, przygotowany został przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Sformułowanie „uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu” nie jest przypadkowe: kameralność sali, budowa sceny, która praktycznie „wchodziła” w strefę przeznaczoną dla publiczności, przemieszczanie się aktorów pomiędzy zgromadzonymi na widowni – to wszystko sprawiło, że czuliśmy się jak uczestnicy wyprawy na wyspę skarbów. Kiedy już emocje opadły, gdyż i skarb został odnaleziony, i uzyskaliśmy wyjaśnienie, kto jest kim, czekała nas następna przygoda, tym razem w postaci warsztatów teatralnych. Któż by nie chciał stanąć na profesjonalnej scenie, pociągnąć za sznury odsłaniające kurtynę i zagrać, a potem usłyszeć aplauz publiczności? Wielu się udało, inni musieli obejść się smakiem, choć samo obserwowanie koleżanek i kolegów (zmagających się z trudem odegrania wyznaczonej sceny) było ekscytujące.

Czas poświęcony na wyprawę do teatru z pewnością nie był czasem straconym, a umiejętności aktorskie odkryte u wielu członków naszej społeczności z pewnością zostaną wykorzystane podczas uroczystości szkolnych. Kto wie, może jest wśród nas przyszła gwiazda krakowskich (i nie tylko) teatrów.

 

 

Odsłony: 199