dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018 Z. Kania

 

Nietypowe lekcje biologii w klasach 7a i 7b

          W styczniu uczniowie klasy 7a i 7b mieli lekcje z biologii troszkę inne niż zazwyczaj. Otóż ich celem była nauka o człowieku w 2 językach: polskim i angielskim. Uczniowie pracowali w grupach, wykonywali plakaty, które potem prezentowali innym. Mogli (i to też było wyjątkowe) korzystać z telefonów komórkowych i komputera, ale tylko z translatorów.

Uczniowie poznawali i przedstawiali poszczególne układy człowieka jak krwionośny, oddechowy, pokarmowy…, poszczególne części ciała, zmysły, ale też pierwszą pomoc i kontakty z lekarzem w języku angielskim. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, poznali mnóstwo nowych słów i uwierzyli, że dadzą sobie radę w czasie pobytu za granicą i konieczności wezwania pomocy.

Zofia Kania

 

 

Odsłony: 256