dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 21, styczeń 2018 A. Smoleń-Zaborska

„Nauka programowania - ozoboty”

          18 stycznia gościliśmy w szkole pana Tomasza Gila, który przeprowadził w klasach IV b i IV c warsztaty z Ozobotami. Mały robot Ozobot za pomocą czujników rozpoznawał, kiedy kartka była biała, kiedy pojawiała się na niej czarna linia, po której poruszał się w sposób ciągły, a kiedy pojawiały się sekwencje kolorów, w których zakodowane były różne zadania np. jedź bardzo wolno, jedź wolno, jedź szybko, jedź prosto, skręć w prawo, zawróć, tornado, spacer w tył.

Zajęcia rozwijały twórcze myślenie, kreatywność. Trzeba było precyzyjnie zaplanować działania robota, aby przemieszczał zgodnie z określonym zadaniem. Dzieci poznały kody sterujące prędkością ozobota, stworzyły gry w kręgle, własne trasy dla ozobotów. Po dzisiejszej lekcji przekonaliśmy się, że programować można nawet bez użycia komputera czy tabletu, wystarczy, że uruchomimy naszą wyobraźnię i zechcemy podjąć wyzwanie udziału w twórczej zabawie.

                Agnieszka Smoleń-Zaborska

Patrycja Kula

 

 

 

Odsłony: 224