dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 A. Smoleń-Zaborska

Casting

W dniu 21 października 2017 uczniowie klas siódmych w ramach koła historycznego wzięli udział w warsztatach „Casting” organizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Uczestnicy gry miejskiej wcieli się w rolę początkujących aktorów, których marzeniem jest światowa kariera sceniczna. Organizatorzy gry przenieśli nas w czasy, gdy Teatr Miejski szukał obsady do sztuki debiutującego dramatopisarza Stanisława Wyspiańskiego. By spełnić oczekiwania genialnego artysty, uczniowie musieli poznać kulisy pracy w krakowskim teatrze, zasady krakowskiej szkoły aktorskiej, a w końcu dobrać odpowiednią scenografię do sztuki. Warsztaty przybliżyły postać Stanisława Wyspiańskiego i miejsca związane z jego osobą.

W tym roku mija 110 lat od śmierci Stanisława Wyspiańskiego, a w 2019 r. przypadnie 150 rocznica jego urodzin, dlatego w naszym mieście realizowany jest projekt „Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego”

Agnieszka Smoleń-Zaborska

Patrycja Kulka 

 

Odsłony: 236