dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: środa, 18, październik 2017 Z. Kania

 

Krakowska Gra o Czystą Ziemię

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie w tym roku zamiast tradycyjnej akcji „Sprzątanie świata” zaproponowało akcję edukacyjna połączoną z grą miejską. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7b. Poszliśmy na wyznaczoną trasę w dniu 11 października 2017 r. Na każdym stanowisku były zadania do wykonania o tematyce ekologicznej

Dodatkowo należało odgadnąć zagadkę geograficzną, by udać się na następne miejsce i rozwiązać kolejne zadania. Takich punktów było 6 umieszczonych w różnych miejscach na ulicach w pobliżu Rynku tj na Dietla, Sebastiana, Placu Wszystkich Św, Senackiej, Bernardyńskiej i Nadwiślańskiej

Nasze uczennice oprócz wiedzy typowo ekologicznej wykazały się też kreatywnością tworząc wiersze na cześć segregacji i recyklingu a także talentem dziennikarskim gdyż jednym z zadań były wywiady z mieszkańcami Krakowa . Opisane odpowiedzi przesłaliśmy do MPO.

Dziękuję Pani Grażynie Herdeckiej za opiekę.

Zofia Kania- koordynator ds. ekologii

 

 

Odsłony: 240