egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 11, październik 2019 K. Świergosz


Zwierzografki, czyli  transfer anastatyczny...

We czwartek, 26 września, klasa 6a uczestniczyła w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez panią Justynę Mazur, właścicielkę studia Litograf. Chyba nikt z nas się nie spodziewał, że pod tajemniczą nazwą „Zwierzografki – transfer anastatyczny...” kryją się zajęcia wywołujące tyle emocji.

Trzeba przyznać, że udział w różnych akcjach, które proponuje nam szkoła, opłaca się. Już w klasie czwartej udał się nam odnieść sukces w projekcie „Rowerowy maj”. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca udaliśmy się… na kręgle. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że było to rewelacyjne wyjście. I nawet długa jazda kilkoma tramwajami na drugi koniec Krakowa nie odebrała nam radości i nie przyćmiła dobrej zabawy na miejscu.

Jako uczniowie klasy piątej znów stanęliśmy na podium w tym samym konkursie. Tym razem za zajęcie trzeciej lokaty wygraliśmy możliwość udziału w warsztatach. Ale, uwaga, tym razem to warsztaty przyszły do nas, a my musieliśmy tylko określić czas owego spotkania. Wybór padł na lekcję wychowawczą i następującą po nich lekcję muzyki. I tak, wraz z wychowawczynią - panią Kasią oraz naszą była wychowawczynią z klas 1-3 – panią Agnieszką, w ostatni czwartek września wycinaliśmy papierowe zwierzęta, moczyliśmy je w wodzie, smarowaliśmy farbą powstałą z pomieszania proszku węglowego z olejem lnianym, ręcznie uruchamialiśmy prasę i otrzymywaliśmy niezwykłe obrazy fantastycznych zwierząt. Co w tym ciekawego? Z opisu wynika, że niewiele. Cóż, my jesteśmy innego zdania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – to naprawdę była wspaniała zabawa!

 

Uczniowie klasy 6a

 

 

Odsłony: 52