dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 M. Stokłosa-Marszałek

Herbaciane tajemnice

         W ubiegłym tygodniu klasę 1a spotkała fantastyczna niespodzianka. Odwiedziła nas mama naszej koleżanki - Zosi Zielińskiej, która z wielką pasją opowiadała o herbacie. Okazało się, że Pani Katarzyna Kołak-Zielińska o herbacie wie wszystko lub prawie wszystko. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy legendy o początkach tego popularnego napoju. Dowiedzieliśmy się, że herbata przywędrowała do nas z dalekich Chin i Indii, a w dawnych czasach była tak cenna, że służyła jako środek płatniczy. Kto by dzisiaj pomyślał?!


         W czasie spotkania poznaliśmy różne gatunki herbat: zieloną, czarną, owocową i afrykańską - rooibos. Mogliśmy wąchać, dotykać, smakować... Piliśmy herbatę czarną z dodatkiem owoców mango, specjalnie dla nas zaparzoną.  Była pyszna. Każdy otrzymał upominek, którym jak łatwo się domyślić, była torebeczka aromatycznej herbaty – „Rajski Ptak”.

         Ponieważ temat tak bardzo nas zainteresował, Pani Katarzyna obiecała, że odwiedzi nas jeszcze raz w drugiej klasie i opowie o herbatach z Ameryki Południowej, bo to całkiem inna historia. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i poczęstowaliśmy się pysznymi słodkościami. Serdecznie dziękujemy mamie Zosi za spotkanie i zorganizowanie tej niezwykłej „herbacianej” lekcji.

 

 

Odsłony: 142