dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018 M. Radziak

 

Klasa 1C z wizytą w gabinecie weterynaryjnym

Dnia 25 maja 2018 roku, zostaliśmy zaproszeni do gabinetu weterynaryjnego Państwa Anny i Michała Zarobkiewicz. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują oraz wymagają opieki i leczenia.

Pani doktor Anna opowiedziała uczniom o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych i zapoznała dzieci z rodzajami badań, jakie można wykonać w gabinecie weterynaryjnym. Zwróciła również dzieciom uwagę na konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Uczniowie poznali narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Mogli zobaczyć kleszcze, pchły oraz zepsute uzębienie usunięte chorym zwierzakom.

Dzieci miały również okazję zwiedzić salę operacyjną oraz pracownię rentgenowską. Pan doktor Michał opowiedział do czego służą znajdujące się w nich sprzęty oraz jak przebiegają niektóre operacje. Uczniowie zobaczyli urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dowiedzieli się także, jak wygląda leczenie złamań u zwierzaków oraz zakładanie gipsu.

Dodatkową atrakcją okazał się starszy i bardzo schorowany już kotek, któremu lekarze uratowali życie i opiekują się nim teraz-każdy chciał go pogłaskać. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.

Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali słodkie upominki oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i tak wspaniałą lekcję, która wzbogaciła nas o nową wiedzę i doświadczenia.

Wychowawca klasy 1c

 

 

Odsłony: 281