dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018 M. Radziak

 

Pracowite życie pszczół

Dzień 21 maja 2018 roku był dla uczniów klas 1c i 1a kolejnym ciekawym dniem spędzonym w szkole. Na zaproszenie jednej z uczennic klasy 1c-Milenki odwiedzili nas jej dziadkowie: Państwo Halina i Jan Wróbel - pszczelarze pasjonaci, którzy wprowadzili dzieci w fascynujący świat pszczół.

Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom o życiu pszczół, zapoznali z ich podziałem, a także z pracą, którą muszą wykonywać w ulu. Dzieci miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć prawdziwy ul, który został przywieziony specjalnie na zajęcia. Uczniowie obejrzeli przybory, których pszczelarz używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, węzę  oraz wosk pszczeli.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się o zdrowotnych właściwościach miodu i walorach smakowych degustując go przy tym z wielką przyjemnością.

Spotkanie było niezwykle interesujące i uświadomiło dzieciom, że pszczoły pełnią w przyrodzie bardzo ważną rolę. Gdyby nie pszczoły uczniowie na koniec spotkania nie mogliby spróbować pysznych czereśni z sadu naszych Gości.

Bardzo gorąco dziękujemy naszym Gościom, którzy pośród wielu obowiązków znaleźli dla nas czas i podzielili się z nami swoją pasją i umiejętnościami.

 

Wychowawcy klas 1a i 1c

 

 

Odsłony: 169